1 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Psa, w tym roku mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mieli okazję, w wyjątkowy sposób, uczcić święto swoich pupili. W minioną sobotę, w Jarze Południowym po raz pierwszy obchodzony był Jastrzębski Dzień Zwierząt.

Celem wydarzenia było kształtowanie postaw proekologicznych oraz dobrego traktowania swoich podopiecznych jak i również zwiększenie świadomości sprzątania po zwierzakach. Uczestnicy festynu mieli możliwość dokonać adopcji psiaków oraz kotów znajdujących się pod opieką przytulisk, zasięgnąć porad behawioralnych na temat zachowań zwierzaków czy prawidłowej ich opieki i pielęgnacji. 

Na stoisku JZWiK S.A. mieszkańcy mieli okazję degustować naszą „jastrzębską kraniczankę”. Pyszna woda prosto z kranu! cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród miłośników zwierząt, ale również ich pupili. 

Serdecznie dziękujemy organizatorom i uczestnikom festynu za zabawę, podczas której wspólnie udało się zebrać pół tony karmy na rzecz Schroniska dla zwierząt w Jastrzębiu Zdroju!